Na Václavském náměstí v Praze byl během demonstrace fyzicky napaden člověk. Média mlčí.

11. 05. 2018 2:08:52
Náhoda nebo cílená provokace? I tak by se dal popsat včerejší protest. Poklidnou demonstraci v samém centru Prahy narušila spanilá jízda kolony vozidel, ověšených vlajkami SSSR a Ruska. Došlo i na napadení a trestní oznámení.

(9.5.2018)

Ke zcela nepochopitelnému kroku se odhodlala pražská policie, když povolila průjezd koloně vozidel pokrytých vlajkami bývalé SSSR, Ruska a nápisy v azbuce, poklidnou demonstrací s názvem Babiši odstupte! Obětí totality už bylo dost, nepřipusťme další!

Behěm onoho průjezdu atmosféra značně zhoustla a přítomní protestující se vrhli na ,,ruskou" kolonu jako vosy na zmrzlinu. Během chvíle byla většina vozů očesána doslova jako vánoční stromeček.

Pokud čtěte pozorně, jistě vám neuniklo, že jsem ke slovíčku "ruskou" přidal uvozovky. Nikdo totiž přesně neví, odkud pochází oni řidiči s kamennou tváří. Našli se i tací, kteří tvrdí, že celá akce byla jen dobře promyšlenou provokací, jinak poklidné demonstrace. Na místě zasahovalo také několik členů antikonfliktního týmu pražské policie. Leč o těžkooděncích si v tomto případě mohl nechat, protestu přítomný, človek jen zdát. Přítomní policisté se alespoň snažili, viditelně zaskočeni vzniklou situací, zamezit vzniku škod na projíždějících automobilech. Nutno podotknout, že veškeré pevné části vozidel, zůstaly netknuty.

,,Viděl jsem to na vlastní oči policajti šli špíš po nás" (Komentář jednoho účastníka onoho protestu.)

Vzduchem létaly vlajky, ulomené tyče a vůbec vše co bylo ,,ruské" a barevně se nehodilo do přítomného průvodu.

Celá situace začínala eskalovat a došlo i na verbální urážky projíždějících řidičů.

Drsný Harry Made in Russia?

Vzniklou situaci nevydržel řidič tmavé škodovky s Pražskou espézetkou. Ze svého místa řidiče vystoupil a následně fyzicky napadl jednoho z přítomných protestujících.

Policie v tomto případě naštěstí reagovala rychle a výtržníka zpacifikovala.

Následoval ovšem těžko pochopitelný krok, kdy policie doprovodila onoho hříšníka zpět k jeho škodovce a doslova ho vtlačila dovnitř.

Následně mu bylo dovoleno místo opustit a to i přesto, že svým jednáním viditelně porušil zákon.

Zákon v takovém případě praví, že ,,kdo se dopustí veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném hrubé neslušnosti nebo výtržnosti zejména tím, že napadne jiného, hanobí hrob, historickou nebo kulturní památku, anebo hrubým způsobem ruší přípravu, průběh nebo zakončení organizovaného sportovního utkání, shromáždění nebo obřadu lidí, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta."

,,Až na tři léta bude pachatel potrestán, spáchá-li čin jako člen organizované skupiny."

Zákon zde hovoří zcela jasně v neprospěch řidiče onoho tmavého vozu.

Trestní oznámení.

Po pečlivém zvážení celé situace jsem se rozhodl, že na onoho řidiče podám trestní oznámení. Doufám, že policie celou věc důkladně prošetří, protože není možné tolerovat jakékoliv fyzické násilí vedené proti jakékoliv osobě.

Pro ostatní je to připomínka, že se k sobě malé chovat slušně. Uvědomme si, že se nepíše rok 1968, ale žijeme v roce 2018. Respektujme se navzájem. A ať to celé vypadá sebehůř, stále ještě žijeme v demokratickém státě, kde pro násilí v jakémkoliv podobě prostě není místo.

Dokud toto nebudeme respektovat, snižujeme se na úroveň opic, nebo chcete-li na úroveň okupantů.

Video k vidění zde. (Při jeho sledování vám přeji pevné nervy.)

Vyjádření tiskového odboru PČR:

Dobrý den,

situací se již zabýváme a v případě, že jste podal oznámení, tak budete o jeho výsledku vyrozuměn.

Dovolte mi uvést na pravou míru tvrzení, že vozidla do někoho najížděla. Když vozidla na Václavské náměstí přijížděla, tak účastníci shromáždění stáli v prostoru pod sochou svatého Václava, tedy mimo komunikaci. Poté co vozidla najela na jejich úroveň, tak demonstranti vstoupili do silnice a začali je blokovat. Tedy vozidla do nikoho nenajela. Celou tuto situaci máme zachycenou na kamerových záznamech a v případě jakýchkoliv stížností toto tvrzení můžeme bezpečně doložit.

Mohu Vás ujistit, že policie žádnou konfrontační situaci ani provokaci nepřipravila a jedná se tedy o nesmyslné spekulace. Naopak policisté dělali vše proto, aby nedošlo k eskalaci vyhrocené situace.

Tento email berte jako odpověď na Vaše oba emailové dotazy.

S pozdravem

por. Bc. Jan Daněk
tiskový mluvčí

(MS)

Autor: Miroslav Semecký | pátek 11.5.2018 2:08 | karma článku: 32.56 | přečteno: 7641x


Další články blogera

Miroslav Semecký

Miloš Zeman a jeho zběsilý taneček na senátním hrobě.

Miloš Zeman by rád viděl Senát v troskách. Kdo jsou oni voliči současného prezidenta a co mají společného?

15.10.2018 v 23:07 | Karma článku: 38.90 | Přečteno: 2637 | Diskuse

Miroslav Semecký

Jak velký lůzr musí být člověk na to, aby žena odmítla úplně nevinné pozvání na večeři?

Nechápu to. Ať dělám co dělám, vždy se budu cítit odstrčený. ,,Feeling rejected" mi přináší pocit, že nemůžu dýchat. Cítím bolest uvnitř, jakoby se mé já mělo rozpadnout na tisíce malých kousků. Vybírám si špatné lidi?

3.8.2018 v 3:09 | Karma článku: 15.51 | Přečteno: 1242 | Diskuse

Miroslav Semecký

Genocida veřejné zeleně . Kam až jsme schopni zajít v honbě za penězi?

Válka sekaček a křovinokřezů. Asi těmito slovy by se dala popsat situace, jasně viditelná na našich sídlištích. Nevíte o čem mluvím? Tak otevřete okno a přesvědčte se sami. Veřejná zeleň doslova mizí před očima.

22.4.2018 v 3:59 | Karma článku: 29.17 | Přečteno: 1652 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Petr Binder

Když chtějí vařit děti

Máte kuchyni? A děti? Chtějí vám pomáhat? U nás je to šílenství. Někdy nás dokonce terorizují od samého rána. Nebyl jsem jinačí.

23.10.2018 v 13:13 | Karma článku: 8.42 | Přečteno: 170 | Diskuse

Josef Nožička

Tenista Štěpánek dostane vyznamenání od prezidenta a tak to od některých ihned schytal

Již tuto neděli udělí prezident Miloš Zeman při příležitosti stoletého výročí vzniku Československé republiky státní vyznamenání. Mezi oceněnými bude i tenista Radek Štěpánek.

23.10.2018 v 11:20 | Karma článku: 33.95 | Přečteno: 1261 | Diskuse

Karel Januška

Sto let českého práva

Česká televize je zdatným propagátorem, ale otázku dodržování Ústavy neřeší. Nejvyšší představitelé justice jsou zaslepení svým postavením, ale pravda je pro ně cizí slovo.

23.10.2018 v 10:56 | Karma článku: 8.37 | Přečteno: 171 | Diskuse

Jan Hink

Kdo z vás má mezi nohama sociální konstrukt?

Felix Holzmann: "Narodil se mi syn ..... kluk je to.", nedávno jsem si poslechl tuto scénku (Ukulele) a uvědomil jsem si, že dnes už to není taková samozřejmost a že už to některým lidem nemusí připadat vtipné.

23.10.2018 v 10:17 | Karma článku: 30.76 | Přečteno: 913 | Diskuse

Lubor Adámek

Když slavná státní moc dokáže selhávat i v boji s... medvědem

Chlupatý migrant týdny ohrožuje obyvatele Moravy. Ničí soukromý majetek, dobývá se do něj, masakruje hospodářská zvířata. Mnozí politici poskytují mnohá stanoviska. Žádají, prohlašují, monitorují, apelují. A medvěd šéfuje dál...

23.10.2018 v 8:09 | Karma článku: 35.86 | Přečteno: 1220 | Diskuse
Počet článků 32 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1362

Jsem. Mimo to se snažím rozvinout.

Mám vizi. Jednou budou politici voleni na základě astrologického a numerologického rozboru osobnosti. JEN TÍMTO ZPŮSOBEM můžeme oddělit korupčníky a prospěcháře!

Úspěšně dávám kličky života. Vykládám TAROT a posiluju lidi v jejich víře v dobro. Jsem opička jako každá druhá a přesto unikátní. Mám víru ve vesmír a jeho universální sílu. No a když každý přiloží ruku k dílu...

Najdete na iDNES.cz